• „Odwiedziny Poli”

            W Gminie Mikołajki dzieci poznały Polę!

            Na pomysł nauczenia dzieci jak radzić sobie w różnych niebezpiecznych sytuacjach wpadła w zeszłym roku policjantka z Braniewa kom. Jolanta Sorkowicz.

            Pola to wymyślona rówieśniczka uczniów, która na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie.

            Powstało 13 publikacji przedstawiające perypetię głównej bohaterki. W każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze - policjant. Autorem wizerunku Poli jest 13-letni Wiktor Zygo.

            Przygody Poli stały się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów pod hasłem "Profilaktyka Smyka". Każdą z bajek można nie tylko przeczytać  i zobaczyć na kartach książeczki. Przygody rezolutnej dziewczynki trafiły także na ekrany i do głośników, za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom i przygotowali nagrania.

            Profilaktyka Smyka to pakiet edukacyjny, obejmujący m.in. dokładne scenariusze zajęć o bezpieczeństwie oraz kolorowanki dla dzieci. Co ważne, Pola nie jest idealna, nie zawsze potrafi się właściwie zachować, ale dzięki pomocy policjanta w końcu radzi sobie z przeciwnościami.

            W poniedziałek, 22 listopada w Zespole Oświatowym Mikołajkach oraz Szkołach w Baranowie, Olszewie i Woźnicach odbyły się zajęcia z wykorzystaniem materiałów „Profilaktyki Smyka”, które poprowadził Ryszard Pukas.

            Więcej na temat działań oraz o materiałach profilaktycznych pod hasłem "Profilaktyka Smyka", można przeczytać i zobaczyć na:

            https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/.../85416

            Kopia ze strony

            https://www.facebook.com/MiastoMikolajki

             

          • Częściowe zawieszenie zajęć stacjonarnych

            Witam!
            Informuję wszystkich rodziców/prawnych opiekunów, że w dniach 26.11.2021 r. - 03.12.2021 r. nauka w klasach 1, 2, 4, 7, 8 odbywa się zdalnie. Klasa 6 i oddział przedszkolny realizują zajęcia w stacjonarnie w szkole. W tym czasie obowiązuje zwykły plan lekcji (dla uczniów i nauczycieli), funkcjonuje dowożenie i dożywianie dzieci. Proszę śledzić wszystkie komunikaty na szkolnej stronie www, e-dzienniku, na Classroomie lub poprzez inne wypracowane kanały zdalne.

            Pozdrawiam
            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie
            mgr inż. Wojciech Doda

          • „Pierwsze ABECADŁO”

            Dnia 19 listopada 2021 r. Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki filia w Baranowie gościła klasę I Szkoły Podstawowej w Baranowie z panią Danutą Werner. Dzieci zostały zapoznane z zasobami biblioteki oraz sposobem ustawienia książek na półkach jak i z zasadami korzystania z książek. 🐻Uczestnicy wysłuchali opowiadania „Szpital dziecięcy” z książki „Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego, czytała pani bibliotekarka Iwona Ałaj. Dzieci kolorowały obrazki z niedźwiedziem Wojtkiem. 🐻 😀Uczestnicy spotkania otrzymali książki z Instytutu Książki „Pierwsze ABECADŁO”, zakładki i magnesy.

            ---  IA

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            Uśmiech, dobre uczynki, wzajemna życzliwość są to wartości ponadczasowe i niezwykle nam wszystkim potrzebne. Każdy taki gest daje nadzieję na lepsze jutro. Pielęgnujmy to w sobie za przykładem naszych uczniów, którzy z okazji Światowego  Dnia  Życzliwości i Pozdrowień przygotowali uśmiechnięte słoneczka oraz upiekli ciasteczka z p. Marzenną Sieger-Suchocką na świetlicy środowiskowej, którymi obdarowali kolegów koleżanki, nauczycieli i personel szkoły.

            Niech uśmiech i życzliwość gości codziennie na naszych twarzach!

            Szkoła Podstawowa w Baranowie 19.10.2021r.

          • Dyżury psychologów z PPP Mrągowo

            Witam!
            W załączeniu podaję do publicznej wiadomości grafik dyżurów psychologów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mrągowie. Poradnia jest dostępna dla nauczycieli, wychowawców, rodziców, prawnych opiekunów, uczniów i wszystkich zainteresowanych osób zajmujących nauczaniem, opieką i wychowaniem dzieci.

            Z poważaniem Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie mgr inż. Wojciech Doda

          • Narodowe Święto Niepodległości

            Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej w Baranowie odbył się  uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uczniowie z klasy siódmej  i ósmej przygotowali część artystyczną, przypominającą ważne wydarzenia dla naszego kraju. Do uroczystości dołączyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy drugiej z pięknie przygotowanymi wierszykami. Wszystkim udzielił się wyjątkowy nastrój tej patriotycznej uroczystości. Zwieńczeniem tego dnia o godz. 11.11 było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

            Tego dnia cała szkoła przybrała narodowe biało-czerwone barwy.

          • Spotkanie z panią Judytą Masiarz z Mazurskiego Parku Krajobrazowego

            W piątek 5 listopada 2021 r. uczniowie klasy 5 i 7 mieli ciekawe spotkanie z panią Judytą Masiarz z Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

            Pani Judyta przedstawiła uczniom klasy 7 informacje na temat Parku oraz form ochrony przyrody w Polsce oraz w naszej okolicy. Wszystko bogato ilustrowane ciekawą prezentacją. Odbyła się klasowa dyskusja na temat sposobów ochrony czynnej. Uczniowie otrzymali drobne podarki tzw. "Beebomby" - nasiona roślin łąkowych przyjaznych owadom.

            Następnie tematem zajęć przyrody w klasie 4 były: "Zwierzęta zimą". Uczniowie w trakcie zabaw, konkursów i prezentacji zostali zapoznani z różnymi gatunkami zwierząt i ich sposobami na przetrwanie zimy. Na podsumowanie spotkania dzieci otrzymały książeczki o tematyce przyrodniczej.

            Barbara Dębowska

          • „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”

            W dniach 28 października i 4 listopada Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie zorganizowała warsztaty dla dzieci z klasy IV, która bierze udział w programie czytelniczym „Czytam, bo lubię” z panią Grażyną Pisarek. Warsztaty powstały w ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” realizowanej we współpracy z wydawnictwem Story House Egmont Sp.z o.o. i Fundacji Społeczeństwa Informatycznego. Biblioteka otrzymała komiksy i gry planszowe na podstawie tych materiałów powstały warsztaty o komiksach oraz grach planszowych .

            Dzieci zostały zapoznane z budową komiksu: sekwencyjna historia obrazkowa, często z dodanym tekstem, publikowana w prasie lub w formie osobnych zeszytów, która wykształciła się jako odrębna forma wydawnicza na przełomie XIX i XX wieku z gazetowej grafiki satyrycznej. Przedstawione zostały formy: zeszyt, album, tomik, powieść graficzna, pasek .

            Uczestnicy spotkania głośno czytali wybrane komiksy oraz wykonali samodzielnie komiksy.

            -IA

          • „Na przekór nocy”

            Dnia 22 października 2021 r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Baranowie z panią Justyną Małż, którzy są także członkami Dyskusyjnego Klubu Książki, zorganizowali nocne czytanie książki Estelle Laure „Na przekór nocy”. Książka opowiada o silnej dziewczynie. Jej ojciec zachorował psychicznie, a matka zniknęła. Ma na głowie młodszą siostrę, Wren, szkołę, rachunki, dom. Dziewczyna zakochuje się, ale czy to jest dobry moment na miłość? Wydaje się, że nie daje sobie rady. Ona jednak dzielnie walczy i się nie poddaje. Książka klubowiczom podobała się. Polecają. Nocne czytanie i granie w gry planszowe oraz wspaniała zabawa w szkole to atrakcje, jakie przeżyli klubowicze uczestniczący w nocowaniu w szkole.

            IA

          • Wspaniałe spotkanie z medalistkami

            Z inicjatywy p. Marzenny Sieger-Suchockiej do naszej szkoły zostały zaproszone Mrągowianki, utytułowane kajakarki, wielokrotne medalistki mistrzostw Polski, Europy i świata.

            Małgorzata Puławska złota i srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Świata w 2019 roku oraz Anna Puławska srebrna i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

            Nasi uczniowie mieli niecodzienną sposobność bezpośredniego kontaktu z mistrzyniami tej klasy i możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące ich dróg do wielkiego sportowego sukcesu oraz obejrzenia zdobytych przez dziewczęta medali.

            To spotkanie stało się wyjątkową okazją przekonania się o tym, że każdy młody człowiek może realizować swoje nawet najwyższe cele i dało uczniom wyjątkową perspektywę spojrzenia na własne marzenia.

            Marzenna Sieger-Suchocka

          • Nowy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

             

             

             

             

            Uprzejmie informuję, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

            W związku ze zmianą numeru telefonu zaufania proszę o przekazanie tej informacji uczniom, rodzicom i nauczycielom. Ważne jest, aby ze wszystkich tablic informacyjnych w szkołach i placówkach oraz z plakatów i materiałów upowszechniających pomoc w kryzysie psychicznym został usunięty dotychczasowy numer, a w jego miejsce pojawił się aktualny. 

            Poniżej przekazuję link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

            Dyrektor szkoły Wojciech Doda

          • PAMIETAMY O POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH

            „Dziękuję za wolną Polskę, poświecenie dla kolejnych pokoleń.

            Dziękuję, że dzięki Tobie - Bohaterze walki, zachowaliśmy polską tradycję i tożsamość narodową.

            Życzę, aby wszyscy pamiętali o Pana niezłomnej postawie.”

                    To tylko niektóre z podziękowań i życzeń, jakie uczniowie Szkoły Podstawowej w Baranowie po raz kolejny przekazali uczestnikom Powstania Warszawskiego w ramach pięknej akcji BohaterON-Włącz Historię.

                   Pod opieką Pani Marzenny Sieger-Suchockiej uczniowie uhonorowali Powstańców poprzez wykonanie i wysłanie Im kartek z życzeniami. Nie zabrakło więc podziękowań za odwagę, poświęcenie i determinację w walce o wolność. Były życzenia zdrowia i gorące zapewnienia, że młodzi ludzie doceniają trud Walczących i Ich bezgraniczne oddanie wielkiej sprawie.

                  Mamy nadzieję, że prace wykonane przez uczniów wywołają uśmiech na twarzach Naszych Bohaterów. których postawa jest dla nas wspaniałym wzorem patriotyzmu, poświęcenia i niezłomności.

            Dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji!

            Marzenna Sieger-Suchocka

          • Kolejne spotkanie w ramach Akcji Fundacji ABC XXI Cała polska czyta dzieciom

            Dnia 22.10.2021 r. Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie gościła dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Baranowie z panią Bogumiłą Gibowską. 😀Spotkanie odbyło się w ramach Akcji Fundacji ABC XXI Cała polska czyta dzieciom. Dzieciom zostało przeczytane opowiadanie “Pilot” Justyny Drobkiewicz oraz "Zęby" Wojciecha Gajkowskiego z cyklu Świat w piżamie wraz z planszami ilustrującymi treść oraz odgłosami do treści opowiadania taki mały nasz teatrzyk. 😀Czytała pani bibliotekarka Iwona Ałaj. Dzieci kolorowały obrazki tematycznie związane z przeczytanym opowiadaniem. Wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki w ramach akcji "Mała książka - wielki człowiek" z broszurką promujące głośne czytanie.😀 Akcja prowadzona jest przez Instytut Książki z finansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            -- IA

          • Wycieczka szkoły do CK "Kłobuk" Mikołajki

            Dnia 15 października nasza szkoła odbyła bardzo ciekawą wycieczkę. Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach zaprosił nas na dwugodzinne warsztaty edukacyjne przybliżające historie i tradycje rybackie, a także historię gminy Mikołajki oraz prezentację tradycji żeglarskich. Wykłady pod tytułem “Miasteczko nad jeziorem. O historii i życiu codziennym mieszkańców Mikołajek” poprowadził Jerzy Łapo – historyk, kulturoznawca, etnograf i miłośnik Mazur, autor wielu książek i opracowań o tradycjach, legendach i przeszłości regionu Warmii i Mazur.

            Bardzo dziękujemy za lekcję regionalnej historii Warmii i Mazur!

            Dyrektor szkoły Wojciech Doda

          • To dziś! To dziś! Są Jego urodzinki

            W tym roku 19 października obchodziliśmy rocznicę wydania książki Alana Milne „Kubuś Puchatek”. Z tej okazji Biblioteka Publiczno-Szkolna Miasta i Gminy Mikołajki filia w Baranowie w ramach programu Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowała imprezę czytelniczą „Urodziny Kubusia Puchatka” z prawdziwym tortem, świeczką i muzyką. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy II szkoły podstawowej w Baranowie z Panią Anną Dodą i Pani kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach Panią Renatą Gawlińską oraz Panem dyrektorem Szkoły Podstawowej w Baranowie Wojciechem Dodą. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć zabrakło głośnego czytania lektorem była Kamila Zaniewska uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Baranowie. Uczestnicy spotkania wspólnie rozwiązywali Kubusiową krzyżówkę oraz zagadki „Kto to jest?". Po wspólnym odśpiewaniu 100 lat dla Kubusia, na dzieci czekał poczęstunek – słodkie „małe co nieco”.

            --IA

          • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

            W tegorocznej, kameralnej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej z uwagi na obostrzenia pandemiczne uczestniczyła jedynie społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość składała się z części oficjalnej, w której pan dyrektor Wojciech Doda podziękował rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek, jak wkładają w budowanie wizerunku i atmosfery szkoły. Spotkanie było również okazją do wręczenia nauczycielom nagród dyrektora szkoły. Jedna z naszych nauczycielek, pani Bogumiła Gibowska, obchodzi w tym roku czterdziestolecie pracy zawodowej. Pan dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej pogratulował pani Bogusi oraz życzył jej dalszych sukcesów zawodowych.

            Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy czwartej przy współudziale uczniów z klasy szóstej i ósmej. Krótkie przedstawienie opowiadało o spotkaniu emerytowanej nauczycielki z jej byłymi uczniami, teraz już lekarzami, naukowcami, policjantami.

            Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły upominki.

            Dorota Wojciechowska

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Baranowie
      • 87 42 13 015
      • Baranowo 29 11-730 Mikołajki Poland
      • 7.30 - 14.45
      • Inspektor danych osobowych Maria Kowalik-Sobczak tel. +48 533 327 046 e-mail: m.kowalik-sobczak@gptogatus.pl Z-ca Inspektora danych osobowych Marcin Konieczny tel. +48 533327046 e-mail marcin.konieczny@gptogatus.pl
    • Logowanie