• Majowe święta!

W piątek, 26 kwietnia, spotkaliśmy się, by uczcić majowe święta- 1, 2, 3 oraz 8 maja- czyli Święto Pracy, Dzień Flagi, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Narodowy Dzień Zwycięstwa. Na początek poczet flagowy uroczyście wciągnął flagę na maszt i odśpiewaliśmy hymn. Później obejrzeliśmy film wyjaśniający genezę tych świąt, a na koniec utrwaliliśmy wiedzę rozwiązując quiz.

• Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dnia 24 kwietnia 2024 r. w Bibliotece Publiczno-Szkolnej M i G Filia w Baranowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Dzisiejsze spotkanie było poświęcone powstaniu w Getcie Warszawskim które było 19 kwietnia 1945 r. Uczestnicy spotkania obejrzeli film na podstawie opowiadania Katarzyny Jackowskiej - Enemuo. Animacja opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbywamy podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać. Dzieci wykonały prace plastyczne żonki.

Link do filmu

IA

• Konkurs recytatorski z twórczości Juliana Tuwima

Dnia 22 kwietnia w Bibliotece Publiczno-Szkolnej M i G Mikołajki Filia w Baranowie odbył się konkurs recytatorski z twórczości Juliana Tuwima. W konkursie brały udział dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Baranowie. Dzieci zostały przygotowane przez panią Danutę Werner. Komisja konkursowa oceniała stopień opanowania teksu, prawidłową wymowę, wrażenie ogólne.

Nagrodzeni zostali: pierwsze miejsce Julia Szatkowska, drugie Róża Komorowska, trzecie Piotr Matulewicz