• Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Dnia 25.09.2024 r. w Bibliotece Publiczno-Szkolnej M i G Mikołajki Filia w Baranowie zostało zorganizowane spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Omawiana była książka „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” powieść fantasy napisana przez J.K. Rowling (właśc. Joanne Murray) brytyjską pisarkę. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu przeczytała życiorys autorki oraz wiadomości jak powstała seria książek o Harrym Potterze. Powstała fotogazetka i wystawka książek znajdujących się w bibliotece. Klubowicze otrzymali od wydawnictwa „Media Rodzina” znaczki i zakładki.

IA

• Konkurs recytatorski „Podwórkowe rymowanki”

Dnia 20 września 2024 r. w Bibliotece Publiczno-Szkolnej M i G Mikołajki Filia w Baranowie odbył się konkurs recytatorski „Podwórkowe rymowanki”. W konkursie brały udział uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej w Baranowie. Dzieci przygotowała pani Bogumiła Gibowska. Oceniane było prawidłowe wyrecytowanie utworu, dostosowanie intonacji, tempa oraz ekspresji. Zadaniem uczestników było przygotowanie wiersza logopedycznego. W konkursie została przyznana nagroda publiczności. Publiczność miała możliwość głosowania na uczestnika konkursu, który im się najbardziej podobał. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne niespodzianki.

Nagrodzeni zostali:

Lena Dziewa

Tobiasz Żarejko

Laura Bondaruk

Nagroda Publiczności : Lena Dziewa

• Ciekawy webinar

Dzięki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, organizacji pozarządowej, która kompleksowo zajmuje się problematyką przemocy i wykorzystywania seksualnego dzieci uczniowie klasy III i IV uczestniczyli w cyberlekcji dotyczącej Netykiety. Były to bardzo pouczające zajęcia.

nauczyciel informatyki Wojciech Doda

• Narodowe Czytanie 2024

Dnia 06 września 2024 Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie zorganizowała spotkanie dla młodzieży z klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Baranowie. Opiekunem klasy była Pani Grażyna Pisarek. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Czytania 2024 pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Dzieci czytały fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowy stempel oraz słodycz.

• Nowa Rada Rodziców

Z przyjemnością informuję, że ukonstytuowała się nowa Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Baranowie na rok szkolny 2024/2025.

Skład Rady:

Iwańska Małgorzata - przewodnicząca

Serowik Jolanta - zastępczyni przewodniczącej

Ługin-Bondaruk Milena- sekretarz

Szatkowska Paulina- skarbnik

Rusin Monika- członek

Gers Emilia- członek

Wybranej Radzie Rodziców życzymy sukcesów i owocnej współpracy ze społecznością szkolną.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

2 września 2024 roku oficjalnie rozpoczął się nowy rok szkolny 2024/2025. Uroczystej jego inauguracji  dokonał Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Doda, który serdecznie powitał  wszystkich zebranych  uczniów, nauczycieli i rodziców, następnie skierował kilka ciepłych słów do uczniów, życząc im, aby nowy rok szkolny  był czasem odkrywania nowych pasji, zainteresowań oraz budowania wartościowych relacji koleżeńskich. Z wielką radością powitaliśmy naszych pierwszoklasistów i ich rodziców. Dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie ze swoimi koleżankami, kolegami i wychowawcami, z którymi zobaczyły się po raz pierwszy po wakacjach.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, szanse i możliwości- powodzenia!

• Baranowo 29
          11-730 Mikołajki