• Inne informacje

• Nasza szkoła uczestniczy w Projekcie Laboratoria Przyszłości, którego celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Szkoła Podstawowa w Baranowie otrzymała 30 000 złotych na zakup pakietu obowiązkowego. Dzięki tym środkom doposażyliśmy placówkę w następujące pomoce dydaktyczne:

1. Drukarka 3D - FlashForge Adventurer 4 z obudową metodyczną oraz 6 kg filamentu.
          2. Aparat Sony Cyber-shot DSC-RX100 III.
          3. Gimbal ręczny DJI Ronin-S.C.
          4. Oświetlenie do realizacji nagrań (komplet: oktagonalny 70 cm, świetlówka 125 W, statyw).
          5. Mikrofon kierunkowy Boya BY-MM1.
          6. Mikroport Kimafun - bezprzewodowy mikrofon krawatowy KM-G130-1 (nadajnik + odbiornik).
          7. Statyw fotograficzny z głowicą kulową i funkcją monopodu.
          8. Mikrokontroler - zestaw startowy Arduino®.
          9. Stacja lutująco-rozlutowująca za pomocą powietrza - moc 300W.
          10. Mikroskop MonoZoom + Kamera HD Lite 5MP+ podstawowy klasowy zestaw preparatów mikroskopowych.

Dyrektor Szkoły Wojciech Doda