• Finał finałów! Jagiellonia Białystok Mistrzem Polski!

Dnia 25.05.2024 r. nasza szkoła była na meczu w Białymstoku Jagiellonia Białystok – Watra Poznań. Przy skromny naszym udziale zrobiliśmy takie wydarzenie, które dziś komentowane jest w całej Polsce. I niesamowite jest to, że nasza trybuna, czyli dzieci, były z Jagiellonią w momencie kiedy drużyna walczyła o mistrzostwo (II Dziecięca Ultra 25.05.2024 roku, mecz Jagiellonia – Warta). To także dzięki Nam i Naszemu żywemu dopingowaniu, motywowani piłkarze Jagi wywalczyli Mistrza. Nasza oprawa jest we wszystkich mediach w Polsce!!!

Nasz edukacyjny wyjazd na to wydarzenie miał na celu:

• Naukę zachowania się w trakcie podróży;
            • Pokazanie uczniom, jak realizowane są imprezy masowe;
            • Naukę kulturalnego dopingowania uczestników imprez sportowych;
            • Poszanowanie odmiennych sympatii do klubów sportowych;
            • Inspiracje do uprawiania dyscyplin sportowych (piłka nożna);
            • Uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o zdrowy styl życia poprzez uprawianie sportu.

Bardzo dziękujemy Naszym sponsorom, gdyż bez nich ten wyjazd byłby niemożliwy. Dziękujemy:

• Firmie ALAR Andrzej Rogalski - Telewizja przemysłowa, monitoring, GPS Białystok;
            • Firmie Szkoleniowo-Usługowej KLUCZE Aleksandra Doda Mikołajki;
            • Firmie FASTER TYPA SPÓŁKA JAWNA Oddział Mrągowo;
            • Stowarzyszeniu Kibiców Jagiellonii Białystok "Dzieci Białegostoku".

Poniżej fotorelacja z imprezy!

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

10 maja  w Bibliotece Publiczno-Szkolnej M. i G. Mikołajki Filia w Baranowie odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu  była popularyzacja literatury dziecięcej oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas I-III.  Zadaniem każdego uczestnika  było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu wybranej przez siebie książki. Po „burzliwych” obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

Klasa I:

1. Wiktor Gwara
            2. Hanna Wierzbicka
            3. Hanna Serowik

Wyróżnienie:

- Lena Dziewa

- Filip Bolesta

- Antonina Małż

1. Nikodem Bałazy

1. Julia Szatkowska
            2. Piotr Matulewicz
            3. Natan Sałata

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Zespół obiektów sportowych „ORLIK 2012”

Informuję, że zespół obiektów sportowych „ORLIK 2012” przy Szkole Podstawowej w Baranowie czynny jest od dnia 15.05.2024 r. według harmonogramu:

środa                                   w godz. 16.00 – 21.00

piątek                                  w godz. 15.00 – 20.00

sobota                                 w godz. 15.00 – 20.00

niedziela                              w godz. 15.00 – 20.00

W dniach, kiedy wieje silny wiatr lub pada deszcz Zespół Obiektów Sportowych „ORLIK 2012” w Baranowie będzie nieczynny.

• Dzień Poezji

Dnia 9 maja 2024 r. Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie zorganizowała Dzień POEZJI w bibliotece i szkole zadaniem klas było udekorowanie drzwi wejściowych do klas wcześniej wylosowanym poetą oraz wykonanie ozdobnej litery ze słowa POEZJA. Oddział przedszkolny wylosował Jana Brzechwę, klasa I Wanda Chotomska i literę P, klasa II Aleksandra Fredrę, litera O, klasa III Juliana Tuwima, litera E, klasa IV Czesław Miłosz, litera Z, klasa VI Zbigniew Herbert J, Klasa VIII Wisława Szymborska, litera A. W ramach tego dnia dzieci z klasy IV zorganizowały głośne czytanie wierszy dla oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Baranowie. Czytane były wiersze Jana Brzechwy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za włożoną pracę i zaangażowanie.

IA

• Baranowo 29