• Zabawa choinkowa

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 19 stycznia po zajęciach szkolnych w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-VIII. Na tą wyjątkową okazję dzieci przebrały się w kolorowe postacie z bajek i filmów. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Uczniowie bawili się znakomicie. Były konkursy i zabawy ze słodkimi nagrodami. Dzieci korzystały z poczęstunku. Na zakończenie najmłodsze dzieci odwiedził długo oczekiwany Mikołaj.

Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele uśmiechu i radości.

• Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to dzień pełen radości i wzruszeń. To dzień wyjątkowy  dla babć i dziadków, ale również dla ich wnuczek i wnuków. 19 stycznia uczniowie klasy drugiej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego postanowili uczcić to święto występem dla swoich babć i dziadków. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie części artystycznej. Były wiersze, piosenki, taniec i życzenia. Na twarzach małych artystów widać było ogromne skupienie i radość. Wszystkie babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i podziękowanie za opiekę i cierpliwość, którą mają dla swoich wnuków. Po części artystycznej przemili goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Był to dzień niezwykły, dzień pełen wzruszeń i radości. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za liczne przybycie, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

• Spotkanie z policjantem

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii zimowych, 18 stycznia 2024r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji asp. Emilem Bałdygą.

Dzielnicowy przypomniał dzieciom zasady właściwego zachowania się podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Poinformował o przykrych skutkach wchodzenia na lód naturalnych zbiorników wodnych. Uczniowie utrwalili sobie wiedzę, jak postępować i do kogo zwracać się w sytuacjach zagrożenia. Pan policjant omówił także dziesięć zasad bezpieczeństwa w górach. Na zakończenie uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

Dziękujemy za spotkanie i cenne rady.

• PODZIĘKOWANIA za udział w Akcji BohaterOn

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Akcja ma charakter edukacyjny, popularyzuje postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną. W listopadzie zostały przeprowadzone lekcje, które pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Nasi uczniowie sprawili ogromną radość Powstańcom, śląc podziękowania, „dobre słowo” i moc pozdrowień.

Teraz otrzymaliśmy dyplomy uczestnictwa i podziękowania.

• Football3 w naszej szkole

Football3 to metoda społeczno-sportowa, wiążąca się z nauką kompetencji społecznych wśród uczniów takich jak empatia, szacunek, chęć niesienia pomocy, współpraca, radość, koleżeństwo, uczciwość, optymizm, umiejętność prowadzenia konstruktywnego dialogu. Dzieci podczas zajęć football3, wspólnie z ich wychowawcą oraz innymi koleżankami i kolegami z klasy odkrywają super moce wartości społecznych, które mogą przełożyć z boiska na życie codzienne.

Dzieci ze szkoły w Baranowie na lekcji wychowania fizycznego bawią się tą metodą. Poniżej filmik z jednej z lekcji. Filmik przesłany do Ogólnopolskiego Konkursu Footbal3. Za tydzień wyniki :) trzymajcie kciuki.

Link do filmiku

• Odwiedziny ratowników WOPR

09 stycznia 2024 roku naszą szkołę odwiedzili ratownicy WOPR-u. Celem spotkania była edukacja uczniów w zakresie bezpiecznego zachowania się podczas pobytu nad jeziorami zimą. Nasi podopieczni dowiedzieli się, jak przygotować się do wyjścia na lód, jak bezpiecznie korzystać z zamarzniętych zbiorników wodnych oraz w jaki sposób powiadomić o wypadku i przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem. Dzieci obejrzały i poznały właściwości skafandra lodowo-ratowniczego wykorzystywanego przez strażaków oraz ratowników WOPR-u do działań bezpośrednio na wodach zamarzniętych. Obserwowały sposób wychodzenia z wody za pomocą kolców asekuracyjnych.

Cenne wskazówki na pewno przydadzą się naszym uczniom w czasie ferii zimowych.

Serdecznie dziękujemy Panom z WOPR-u za bardzo ważne dla nas spotkanie edukacyjne.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

• Spotkanie noworoczne

07 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Baranowie tradycyjnie odbyło się noworoczne spotkanie z seniorami społeczności baranowskiej.

Poza licznie zgromadzonymi seniorami, pojawili się również przedstawiciele władz miejskich: Burmistrz Miasta i Gminy Mikołajki Piotr Jakubowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mikołajkach Andrzej Jaźwiński oraz Dyrektor szkoły Wojciech Doda, rodzice, uczniowie i nauczyciele szkoły.

Licznie zgromadzonych gości ciepłymi słowami przywitał Dyrektor szkoły Wojciech Doda wraz z Burmistrzem Piotrem Jakubowskim, natomiast w świąteczny klimat wprowadziło wszystkich pięknie przygotowane przez uczniów przedstawienie bożonarodzeniowe. W jasełkach nie zabrakło najpiękniejszych kolęd i pastorałek. W sympatycznej atmosferze dostojni goście mogli kolędować wraz z grupą mieszkańców naszej społeczności przy akompaniamencie gitar. Seniorzy mieli okazję do wspomnień i rozmów.

Miłym akcentem było wręczenie dla seniorów upominków ufundowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Mikołajki oraz przez Radę Miejską w Mikołajkach. Wyjątkowego klimatu dopełniły aromatyczne wypieki przygotowane przez społeczność baranowską.

Było to wyjątkowe spotkanie wypełnione serdecznością, ciepłem i radością.

Serdeczne podziękowania organizatorom wydarzenia: Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Baranowie, Radzie Parafialnej Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Radzie Sołeckiej Baranowa, Radnemu Rady Miasta Andrzejowi Jaźwińskiemu, nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom obsługi i sympatykom Szkoły Podstawowej w Baranowie.