• Świąteczne życzenia

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy (…).

Niebo ziemi, Niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia."

(zesp. Czerwone Gitary)

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi i sympatykom szkoły życzymy spokojnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2024.

• Tradycje bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Tradycją w naszym kraju jest wysyłanie w tym okresie życzeń do najbliższych naszemu sercu. 12 grudnia uczniowie klasy drugiej w bibliotece w Baranowie wysłuchali lektury pt. „Idą Święta” czytanej przez panią Iwonę Ałaj. Była to doskonała okazja aby przypomnieć sobie zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe obchodzone w naszym kraju. Chłopcy własnoręcznie wykonali kartki świąteczne z życzeniami skierowanymi do swoich mam, a na zakończenie adresowali koperty.

Była to świetna lekcja, w czasie której uczniowie zdobyli i utrwalili wiele wiadomości i umiejętności.

• "Dziewczynka z zapałkami"

Dnia 13.12.2023 r. w Bibliotece Publiczno-Szkolnej M i G Mikołajki Filia w Baranowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie miało charakter bardzo uroczysty bo przedświąteczny. Omawiana była baśń Hansa Christiana Andersena “Dziewczynka z zapałkami” ze zbioru baśni.

Hans Christian Andersen, duński pisarz i poeta, znany jest ze swoich ponadczasowych baśni, które od pokoleń fascynują czytelników na całym świecie. Jedną z jego najbardziej wzruszających opowieści jest „Dziewczynka z zapałkami”. Utwór ten, wydany w 1845 roku, przedstawia historię ubogiej dziewczynki, która próbuje przetrwać surową zimę wykonując polecenie swojego ojca.

• "Zielony gość"

Już jest, już się rozgościła! Choinka bryluje w naszej szkole. Dzięki uprzejmości pana Huberta Cieplucha z Kosewa, na korytarzu szkoły pojawiła się po raz kolejny piękna choinka. Pan Hubert przywiózł nam duże drzewko ze swojej plantacji, a udekorowali je uczniowie szkoły.

Serdecznie dziękujemy!

• Święta Bożego Narodzenia - konkurs pięknego czytania

Dnia 11.12.2023 r. Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie zorganizowała konkurs pięknego czytania pod hasłem „Czytam , bo lubię”. W konkursie wzięły udział dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Baranowie, które zostały przygotowane przez panią Danutę Werner. Uczestnicy głośnego czytania przygotowali samodzielnie wybrany fragment książki opowiadający o świętach Bożego Narodzenia. Oceniane były płynność czytania (tempo, zachowanie interpunkcji), poprawność, dykcja oraz wrażenie artystyczne (interpretacja głosowa). Nagrodzeni zostali: pierwsze miejsce Karol Litera, drugie miejsce Antoni Krawcewicz, trzecie miejsce Natan Sałata. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, słodycz i nagrodę rzeczową. Gratulujemy!

• Dla seniorów

Tradycją w Gminie Mikołajki stało się spotkanie świąteczne dla seniorów. W związku z tym uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tę akcję. Aby umilić czas świąteczny seniorom, własnoręcznie przygotowali drobne upominki. Mamy nadzieję, że nasze prace uprzyjemnią, nie tylko spotkanie w gronie znajomych, ale również czas Świąt Bożego Narodzenia.

Izabela Plewako-Kosiorek

• Mikołajki w Mikołajkach

3 grudnia na imprezie „Mikołajki w Mikołajkach”  nasze uczennice z klasy VI Gabriela Meribe oraz Antonina Kiewrel miały przyjemność wystąpić z programem świątecznym. To wydarzenie wprowadziło wszystkich w magiczny klimat świąt.

• Andrzejki 2023

W naszej szkole tradycyjnie jak co roku w klasach I-III odbyła się zabawa andrzejkowa. 1 grudnia uczniowie najmłodszych klas próbowali dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Rzucając monetą do wody dzieci sprawdzały, czy spełnią się ich marzenia, losowały karteczki przepowiadające im zawody, miejsca zamieszkania oraz przyjaciół. Przyszłość pokaże, czy wszystkie wróżby się spełnią. Tego dnia nie zabrakło również wspólnej zabawy przy muzyce, która zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez mamy naszych uczniów.

Andrzejki dostarczyły dzieciom wiele radości, pozytywnych przeżyć oraz były okazją do wspaniałej zabawy.

• Dzień Czerwonej Kokardki

1 grudnia z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole uczniowie klasy szóstej i ósmej pod opieką p. Marzeny Sieger-Suchockiej zorganizowali szkolny Dzień Czerwonej Kokardki. Wolontariusze przypinali ją uczniom i nauczycielom, jako symbol solidarności z osobami zakażonymi. Ósmoklasiści przygotowali także gazetkę i plakaty o HIV i AIDS, dyskutowali na temat dróg zakażenia, bezpiecznych zachowań oraz postaw wobec osób zakażonych.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tej akcji.