• „Sprzątamy Dla Polski”

Dnia 21 kwietnia 2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w wydarzeniu „Sprzątamy Dla Polski”.

Akcja polegała na sprzątaniu porzuconych odpadów na publicznych terenach zielonych. Zebrane selektywnie odpady zostały zabezpieczone i pozostawione w odpowiednich pojemnikach przy szkole.

Dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom za tak wielkie zaangażowanie w akcję #SprzątamyDlaPolski. Swoimi pięknymi czynami pokazaliście, że Polskę macie w sercu i chcecie o nią dbać. Dzięki Wam patriotyzm ekologiczny staje się trendem, który, mam nadzieję, będzie trwał bardzo długo!

• Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarka

DROGA DO KARIERY SPORTOWEJ JEST DŁUGA I WYBOISTA 🙂

Nasi młodzi piłkarze i piłkarki uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarka. Mimo niekorzystnego wyniku i odpadnięcia, wracali zadowoleni. Był to dla nich pierwszy poważny turniej w profesjonalnych strojach na profesjonalnym boisku oraz sędziowany przez prawdziwego arbitra piłkarskiego. Po porażce zapowiedzieli, ze się nie poddadzą i ciężko trenując wrócą tam za rok.

nauczyciel wychowania fizycznego

Jacek Kiśluk

• Wycieczka w ramach grantu z Fundacji KPMG w Polsce

17 kwietnia  2023 r. uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna.

Pierwszym punktem zwiedzania był teatr im. Stefana Jaracza. W trakcie spaceru po labiryntach teatru poznaliśmy proces tworzenia spektaklu. Uczniowie obejrzeli: trzy sceny, widownię, foyer, kulisy, pracownie artystyczne oraz podziemia, które skrywają niezwykłe stare artefakty.

Podczas pieszej wycieczki poznaliśmy historię najatrakcyjniejszych zabytków architektury Starego Miasta w Olsztynie. Podziwialiśmy Ratusz, Bramę Górną, zamek biskupów warmińskich oraz katedrę św. Jakuba, która jest przykładem warmińskiej architektury gotyckiej.

Po takiej dawce wiedzy młodsze dzieci odwiedziły Warmiolandię, niezwykłe Miasto Dzieci w Olsztynie. Tam czekała na nie niezwykła sala zabaw wyposażona w zjeżdżalnie, trampoliny, mini gokarty, ścianę wspinaczkową i konstrukcję z licznymi przeszkodami. Uczniowie starszych klas tramwajem pojechali do kina.

Taki wyjazd to wspaniała lekcja historii i zabawy, ale również czas integracji i odpoczynku od codzienności.

Przypominamy, że wycieczka była w ramach otrzymanego grantu edukacyjnego w kwocie 4500,- zł z Fundacji KPMG w Polsce na organizację lub dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych dla publicznych szkół podstawowych. Grant 4/2022, który otrzymała szkoła to efekt prac plastycznych uczniów na temat „Co kocham, co lubię”.

• Dni Otwarte w CKZIU w Mrągowie

W sobotę 15.04.2023 r. uczniowie klasy 8 pod opieką p. Marzenny Sieger-Suchockiej wzięli udział w Dniach Otwartych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką nauki poszczególnych zawodów oraz poznać ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2023/2024.

szkolny doradca zawodowy

• Bezpiecznie w sieci

Wszyscy wiemy jak ważne jest w dzisiejszych czasach właściwe korzystanie z narzędzi oraz zasobów wiedzy znajdujących się w Internecie, a szczególnie wśród najmłodszych. Staramy się naszych uczniów w tej dziedzinie systematycznie edukować. 14 kwietnia odbyła się lekcja w Bibliotece Publiczno-Szkolnej M i G Mikołajki Filia w Baranowie, w której uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej. Poznali oni zasady właściwego poruszania się w sieci, tworzyli kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu, rozwiązywali krzyżówki.

Wierzymy, że lekcja  ta zachęciła dzieci do rozsądnego korzystania z sieci.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Psycholog szkolny, pani Sylwia Sosińska-Puszko poprowadziła prelekcje na temat tego zaburzenia neurorozwojowego w 1-3 klasach. Dzieci dowiedziały się jakie są objawy autyzmu, (trudności z budowaniem relacji społecznych, prawdopodobne zaburzenia mowy, trudności z odbiorem bodźców zmysłowych) , jak wspierać kolegów i koleżanki z taką diagnozą (pomagać, wysłuchać, dać przestrzeń, mówić dosłownie i spokojnym tonem) oraz jakie znane osoby radziły sobie i osiągnęły sukcesy, mimo diagnozy autyzmu lub zespołu Aspergera (Vincent Van Gogh, Christian Andersen, Albert Einstein).

mgr Sylwia Sosińska - Puszko

• Nic dwa razy się nie zdarza

Dnia 29 marca 2023 r. w Bibliotece Publiczno-Szkolnej M i G Mikołajki filia w Baranowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Ponieważ rok 2023 został ogłoszony przez Senat rokiem Wisławy Szymborskiej – Królowa polskiej poezji.

Podczas spotkania przy słodkim poczęstunku i herbacie każdy z uczestników przeczytał wybrany wiersz poetki z tomików „Tutaj Here”; „Miłość szczęśliwa i inne wiersze”; „Wystarczy”.