W piątek świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji pan Antoni Rakus, przewodniczący Rady Miejskiej w Mikołajkach oraz panie z Rady Rodziców złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a uczniowie zaprezentowali okolicznościowe przedstawienie .Najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników oświaty!
Konkurs czytelniczy "Piękne czytanie to też sztuka"
Dnia 9 października 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Mikołajkach odbył się konkurs czytelniczy „Piękne czytanie to też sztuka”. Jak co roku cieszył się on ogromną popularnością.
Celem konkursu było:
-doskonalenie umiejętności pięknego czytania,
-rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,
-promowanie ciekawych książek z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Do konkursu przystąpiło 32 uczniów ze szkół podstawowych z Woźnic, Baranowa i Mikołajek.
Uczestnicy zobowiązani byli do przygotowania fragmentu dowolnej książki. Ocenie podlegała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach: klasy II-III , klasy IV -VI i VII-VIII.
Nasi uczniowie też zaznaczyli swoją obecność w konkursie. Mikołaj Kiśluk z kl. II i Krzysztof Komorowski z kl. VI otrzymali wyróżnienia (odpowiednio w kategorii klas II - III i klas IV - VI). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe, książki i dyplomy.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.
Projekt "Aktywna tablica"
W ramach programu do naszej szkoły zakupiono 2 interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu 65 cali. Monitor interaktywny to tablica lekcyjna XXI wieku. Uatrakcyjni prowadzone zajęcia i jednocześnie zapewni nauczycielowi duży komfort użytkowania. Wystarczy go włączyć i korzystać ze wszystkich funkcji interaktywnych.
Autorski program czytelniczy "Czytam, bo lubię"
Dnia 26 wrześni Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie zorganizowała spotkanie czytelnicze dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Baranowie. Było to pierwsze spotkanie w ramach autorskiego programu czytelniczego "Czytam , bo lubię", który będzie realizowany w bibliotece przez rok szkolny 2019/2020. W programie będą brały udział dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej w Baranowie z Panią Bogumiłą Gibowską. W dniu dzisiejszym gościliśmy oddział przedszkolny z Panią Anną Dodą i Marzenną Siergiej-Suchocką - widzowie. Gościem specjalnym był Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie Wojciech Doda, który jest także Strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach. Pan Dyrektor przeczytał dzieciom książeczkę Czesława Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem". Dzieci miały możliwość obejrzenia munduru strażackiego. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przymierzenia zarówno czapki jak i hełmów przyniesionych przez gościa. Następnie dzieci wysłuchały fragmentów opowiadań przygotowanych przez klasę drugą, wszyscy zaśpiewali jesienną piosenkę. Był też słodki poczęstunek.
Pokaz symulowanego wypadku drogowego
24 września 2019r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w pokazie symulowanego wypadku drogowego.Była to okazja do poznania zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego o oraz przybliżenia sposobu działania służb ratowniczych, w tym zespołu ratownictwa medycznego, zastępów straży pożarnej, policji.Pokaz był częścią programu VI Warmińsko – Mazurskie Forum Drogowe „Bezpieczne Drogi Przyszłości”, które odbyły się w dniach 23-24.09.2019 r. w Mikołajkach.
Spotkanie Rady Rodziców
Serdecznie zapraszam na obrady Rady Rodziców dnia 24.09.2019 r. o godz. 18.00.
W programie spotkania:
1. Uchwalenie Programu Profilaktyczno-Wychowawczego Szkoły Podstawowej w Baranowie na rok szkolny 2019/2020.
2. Ustalenia działań odnośnie Programu "Żólty talerz".
3. Wybór firmy dla ubezpieczenia uczniów szkoły.
4. Sprawy różne.
Dyrektor szkoły Wojciech Doda
Nowa Rada Rodziców
Dnia 18.09.2019 r. odbyło się zebranie trójek klasowych, na którym wybrano nową Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Baranowie na rok szkolny 2019/2020. Podajemy do publicznej wiadomości skład Rady:
Magdalena Kuchcińska - Przewodnicząca Rady Rodziców
Aneta Małż - zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców
Danuta Zabłocka - skarbnik
Agnieszka Rabkowska - sekretarz
Serdecznie gratulujemy wybranej Radzie i życzymy owocnej pracy.
Dyrektor Wojciech Doda
Bezpieczna droga do szkoły
Dnia 12 września 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy drugiej miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z dzielnicowym asp. szt. Radosławem Ferencem. Pogadanka miała na celu przypomnienie zasad związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, prawidłowym przechodzeniem przez jezdnię i bezpiecznymi zachowaniami w czasie wolnym. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie edukacyjne dzieci przygotowały dla p. policjanta prace plastyczne.
Zaproszenie na zebranie trójek klasowych
ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszam na spotkanie trójek klasowych, które odbędzie się dnia 18.09.2019 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Baranowie.
Program spotkania:
- Rozmowa na temat bieżących spraw szkoły.
- Dyskusja na temat propozycji związanych z poprawą jakości pracy naszej placówki (pomysły, zasady współpracy, innowacje, itp.)
- Wybór Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Baranowie na rok szkolny 2019/2020.
Liczę na mobilizację i 100. procentową frekwencję.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
W poniedziałek, 2 września, uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz wciągnięciu flagi na maszt przybyły na uroczystość pan burmistrz Piotr Jakubowski przedstawił społeczności szkolnej nowego dyrektora szkoły, pana Wojciecha Dodę. Wysłuchaliśmy także krótkiego wykładu historycznego na temat rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Pan dyrektor zaprezentował nowych nauczycieli, którzy od września zasilą szeregi kadry pedagogicznej oraz przedstawił wychowawców klas. Pierwszy dzień szkoły zakończył się spotkaniem uczniów z wychowawcami.
Ogólnoszkolne zebranie z rodzicami
Szanowni Państwo!
Dnia 10 września 2019 r. o godz. 17.00 zapraszam na ogólnoszkolne zebranie z rodzicami. Na początku roku szkolnego mam wiele informacji do przekazania. Godziny zebrań klasowych ustalą wychowawcy klas.
Z poważaniem Wojciech Doda
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się dnia 2.09.2019r. (poniedziałek) w następującym porządku:
- godz. 8.15 - msza święta w Kościele NMP Matki Kościoła w Baranowie;
- godz. 9.00- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.
Obowiązuje strój galowy.
Z poważaniem Wojciech Doda
Wywiadówka
Szanowni Państwo!
Zapraszam na ogólnoszkolne spotkanie z rodzicami w dniu 08.04.2019 r. godz. 17.00
Program spotkania:
* spotkanie z przedstawicielkami Sanepidu i policji -(ok. 1h) na temat dopalaczy
* informacja na temat egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz o pracy szkoły w dniach egzaminów
* organizacja pracy szkoły do końca roku szkolnego.
Mam nadzieję, że będę mogła przekazać Państwu informacje na temat organizacji przedszkola, zerówki i klasy pierwszej w przyszłym roku szkolnym.Z uwagi na nieobecność Pana Dyrektora, spotkanie poprowadzi Dorota Wojciechowska
Żółty Talerz
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie codziennie- zupełnie bezpłatnie - będą otrzymywac w szkole drugie śniadania. Środki na ten cel pozyskaliśmy z Fundacji państwa Kulczyków. Zapraszamy do zakładki "Żółty Talerz", gdzie znajdziecie Państwo najwazniejsze informacje o programie.
Stypendia szkolne
Stypendium szkolne w roku szkolnym 2018/2019
Podstaw prawna:
Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2018 r., poz. 1457 z późn. zm.).
Pomoc materialna o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego przysługuje:
-
Uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb socjalnych – do ukończenia kształcenia – nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia,
-
Wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno – wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki,
-
Uczniom szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm, narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego może złożyć:
-
rodzice, opiekunowie prawni niepełnoletniego ucznia,
-
pełnoletni uczeń,
-
dyrektor szkoły,
-
stypendium szkolne może być także przyznawane z urzędu.
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 514 zł netto na osobę w rodzinie ( art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r., poz. 1508 z późn. zm.).
Miesięczna wysokość dochodu ustalana jest na zasadach określonych w art. 8 ust. 3-13 ustawy o pomocy społecznej.
Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, pomniejszona o: miesięczne obciążenie podatkiem dochodowym od osób fizycznych, składkami na ubezpieczenie zdrowotne określone w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ubezpieczenia społeczne określone w odrębnych przepisach, kwotę alimentów świadczonych na rzecz innych osób.
Do dochodu ustalonego w powyższy sposób nie wlicza się:
-
jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego,
-
zasiłku celowego,
-
pomocy materialnej mającej charakter socjalny albo motywacyjny, przyznanej na podstawie przepisów o systemie oświaty,
-
wartości świadczenia w naturze,
-
świadczenia przysługującej osobie bezrobotnej na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych,
-
dochodu z powierzchni użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego,
-
świadczenia wychowawczego (tzw. „500+”).
Stypendium nie przysługuje :
-
uczniom klas zerowych,
-
uczniom, którzy nie mieszkają na terenie Gminy Mikołajki,
-
uczniom, którzy otrzymują inne stypendium ze środków publicznych z wyjątkiem sytuacji, kiedy łączna kwota otrzymanych stypendiów nie przekracza dwudziestokrotności kwoty o której mowa w art. 6 ust.2 pkt 2 ustawy o świadczeniach rodzinnych w przypadku uczniów a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb osiemnastokrotności kwoty o której mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy o świadczeniach rodzinnych.
Stypendium szkolne może być udzielone w formie:
-
całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą, w szczególności udział w zajęciach sportowych, językowych, muzycznych, tanecznych, informatycznych i innych, a także realizowanych przez szkołę wyjazdów do kina, teatru, na wycieczki szkolne, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, itp.,
-
pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności zakupu podręczników nierefundowanych w ramach innych programów pomocowych, przybory szkolne, tornister, plecak szkolny, strój galowy, strój na zajęcia wychowania fizycznego, obuwie sportowe, lektury szkolne, atlasy, encyklopedie, słowniki, inne wyposażenie wymagane przez szkołę, komputer i programy naukowe do komputera, tusz do drukarki, abonament internetowy, biuro, itp.,
-
całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania przez uczniów szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy pracowników służb społecznych, w tym w szczególności transportu do i ze szkoły środkami komunikacji zbiorowej, pobytu w internacie, bursie, inne dodatkowe opłaty i wydatki wymagane obligatoryjnie przez szkołę.
Zainteresowani rodzice/opiekunowie prawni dziecka/pełnoletni uczniowie składają w Urzędzie Miasta i Gminy Mikołajki w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2018 r. wypełniony wniosek o przyznanie stypendium szkolnego (dostępny w UMiG Mikołajki) oraz dokumenty potwierdzające: wysokość dochodów w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku. (z sierpnia 2018 r.), zaświadczenia z MGOPS o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny), zaświadczenie z MGOPS o dodatku mieszkaniowym, zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy (z prawem lub bez prawa do zasiłku), oświadczenie o pozostawaniu bez pracy i nieosiąganiu dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku osób niezarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, zaświadczenie o wysokości renty/emerytury (odcinek renty/emerytury), zaświadczenie/oświadczenie o wysokości alimentów, zaświadczenie o wielkości posiadanych hektarów przeliczeniowych, zaświadczenie z urzędu skarbowego o zyskanych dochodach w 2017 r, lub oświadczenie, inne zaświadczenia/decyzje w zależności od sytuacji rodzinnej ucznia.
-
Kursowanie autobusu szkolnego
Informujemy, że zmienia się nieco kursowanie autobusu szkolnego. Kurs do Jory Wielkiej realizowany będzie tylko do centrum miejscowości i jedynie w przypadku, gdy będą uczniowie z tej miejscowosci. W pozostałych przypadkach autobus będzie dojeżdżał jedynie do Cudnoch.
Odwozy:
I kurs:
12.40 Odjazd ze szkoły:
kierunek - Małoszewo, Faszcze, Cudnochy, Jora Wielka
ok. 12.43 Małoszewo
ok. 12.48 Faszcze
ok. 12.50 Cudnochy
ok. 12.53 Jora Wielka13.10 Odjazd ze szkoły:
kierunek – Inulec, Śmietki, Zełwągi
ok. 13.11 Inulec
ok. 13.13 Śmietki
ok. 13.20 Zełwągi
II kurs:
14.30 Odjazd ze szkoły:
kierunek - Małoszewo, Faszcze, Cudnochy, Jora Wielka
ok. 14.32 Małoszewo
ok. 14.37 Faszcze
ok. 14.40 Faszcze - wioska
ok. 14.42 Cudnochy
ok. 14.45 Jora Wielka
ok. 14.50 Jora kolonia
15.10 Odjazd ze szkoły:
kierunek – Inulec, Śmietki, Zełwągi
ok. 15.11 Inulec
ok. 15.13 Śmietki
ok. 15.20 Zełwągi
Witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Witamy w nowym roku szkolnym. Przez wakacje zaszło w szkole sporo zmian - ale o tym dowiecie się już w poniedziałek, podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.
Zapraszamy zatem na uroczystość rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w poniedziałek, 03.09., o godzinie 9.00. O godzinie 8.00 w kosciele parafialnym zostanie odprawiona msza św., na którą ksiądz Dariusz zaprasza wszystkich uczniów i rodziców.
Również w poniedziałek, 03.09, 0 godzinie 17.00, zaplanowaliśmy pierwsze w tym roku spotkanie z rodzicami. Zapraszamy wszystkich, bowiem ustalana będzie kwestia ubezpieczenia uczniów oraz zostaną omówione sprawy związane z m.in. dowozem dzieci, uczęszczaniem na swietlicę i wyżywieniem.
Zakończenie rekrutacji
Informujemy, że zakończyliśmy rekrutację dzieci do oddziału przedszkolnego. Wszystkie zgłoszone dzieci zostały przyjęte. Szczegółowe informacje otrzymacie Państwo drogą pocztową.
Jednocześnie informujemy, że w sprawie przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego należy kontaktować się z dyrektorem szkoły, panem Jackiem Kiślukiem.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności