• Zabawa karnawałowa

Karnawał to wspaniały okres balów i zabaw. To czas radości i wielu pozytywnych emocji. 20 stycznia w naszej szkole od godziny 15.00 do 18.00 bawiły się dzieci oddziału przedszkolnego, klas młodszych oraz klas starszych. Wiele dzieci przebrało się za swoje ulubione postacie. Uczniowie bawili się znakomicie w rytm skocznej muzyki przeplatanej zabawami i konkursami. Najaktywniejsi nagradzani byli drobnymi słodkościami. W każdej klasie rodzice przygotowali swoim pociechom poczęstunek oraz napoje. Kiedy czas zabawy dobiegał końca najmłodsze dzieci odwiedził Mikołaj.

Radosne uśmiechy na twarzach naszych wychowanków to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy.

• Dzień Babci i Dzień Dziadka

„Sto lat dla dziadków!
            Niech jak najdłużej żyją nam!
            Bez was kochani, wasze wnuczęta,
            Nie tak odważnie szły by przez świat.”

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Kojarzą się nam z szacunkiem, ciepłem, miłością i wszystkim co dobre.

W życiu dzieci Babcia i Dziadek zajmują szczególne miejsce. Są często dla nich towarzyszami zabaw, cierpliwymi słuchaczami, pocieszycielami i wzorcami do naśladowania. Ich święto w tym roku obchodziliśmy w naszej szkole 20 stycznia. Licznie przybyli goście zaproszeni zostali na przygotowany przez rodziców poczęstunek. Głowy Babć oraz Dziadków wnuczęta  udekorowały przygotowanymi z tej okazji koronami. W specjalnie przygotowanym programie artystycznym wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I, II i III: recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz przedstawiły sceny kabaretu. Każda wnuczka i wnuczek wręczyli dla swoich ukochanych dziadków laurkę. Dziadkowie w czasie uroczystości mogli wykazać się znajomością swoich wnuków. Prowadząca pani Anna Doda odczytywała wypowiedziane przez dzieci zdania, a goście odgadywali kto to powiedział. Niezwykli goście mieli również okazję wrócić wspomnieniami do swych młodzieńczych lat. Z radością śpiewali fragmenty piosenek z lat 70-tych i 80-tych.

To była wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu i radości.

Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, pomyślności i samych pięknych chwil w życiu.

• Noworoczne spotkanie z seniorami społeczności baranowskiej

Okres Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku to czas kiedy szczególnie potrzebujemy bliskości drugiego człowieka. W niedzielę 8 stycznia doszło w naszej szkole do wyjątkowego,  wielopokoleniowego spotkania, w którym uczestniczyli seniorzy społeczności baranowskiej, Burmistrz Miasta Mikołajki Piotr Jakubowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mikołajkach Andrzej Jaźwiński, Dyrektor szkoły Wojciech Doda, rodzice, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.

Każdy z seniorów otrzymał słodki upominek oraz zaproszony został na poczęstunek w pięknie przygotowanej sali gimnastycznej. W tym czasie uczniowie młodszych oraz starszych klas mieli okazję zaprezentować program artystyczny. Uczniowie śpiewali kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Wspaniałym dopełnieniem spotkania były kolędy i pastorałki śpiewane przez grupę mieszkańców naszej społeczności przy akompaniamencie gitary.

Burmistrz Miasta Mikołajki Piotr Jakubowski wraz z Dyrektorem szkoły Wojciechem Doda złożyli wszystkim serdeczne życzenia noworoczne oraz podziękowali grupom artystycznym i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania w naszej szkole.

Takie wielopokoleniowe spotkania przynoszą nam wiele radości, wzmacniają więzi między pokoleniami, a przede wszystkim sprawiają każdemu wielką satysfakcję. W serdecznej atmosferze międzypokoleniowej czas upłynął miło i radośnie.

Serdeczne podziękowania organizatorom wydarzenia: Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Baranowie, Radzie Parafialnej Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Radzie Sołeckiej Baranowa, Radnemu Rady Miasta Andrzejowi Jaźwińskiemu, nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom obsługi i sympatykom Szkoły Podstawowej w Baranowie.

• Przegląd Kolęd i Pastorałek

Dzień 22 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Baranowie był szczególny i wyjątkowy. Uczniowie i nauczyciele zorganizowali klasowe wigilie, podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia. Bardzo miłym i ciekawym przedsięwzięciem było zorganizowanie przez p. Marzennę Sieger-Suchocką we współpracy z p. Bogumiłą Gibowską, p. Danutą Werner oraz panią Anną Dodę „Przeglądu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych”. Występ dzieci spotkał z ogromnym aplauzem. Okazało się, że nasi uczniowie nie tylko pięknie śpiewają, ale również grają na instrumentach i rewelacyjnie poruszają się na scenie. Wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami. Relacja z imprezy została uwieczniona na wielu zdjęciach i zarejestrowana w formie filmików. Kilka z nich prezentujemy poniżej.