• Godziny dostępności dla ucznia i rodzica

Od 1 września 2022 r. w szkołach obowiązują  tzw. godziny dostępności dla ucznia i rodzica, czyli jedna godzina w tygodniu, którą każdy nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze godzin będzie musi przeznaczyć na konsultacje. W przypadku nauczycieli zatrudnionych na niepełny etat będzie to jedna godzina na dwa tygodnie. W czasie dostępności w szkole, odpowiednio do potrzeb, nauczyciel będzie prowadził konsultacje dla uczniów lub wychowanków lub ich rodziców.

Podstawa prawna: art. 42 ust. 2f ustawy - Karta Nauczyciela (tekst ujednolicony Dz. U. z 2021 r. poz. 1762 oraz z 2022 r. poz. 935, 1116, 1700 i 1730).

W związku z powyższym, podaję do publicznej wiadomości wykaz godzin ustalonych z Radą Pedagogiczną.

Konsultacje.pdf (pobierz).

• Bezpieczna droga do szkoły

13 września 2022 roku uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Komisariatu Policji w Mikołajkach mł. asp.  Emilem Bałdygą. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócił szczególną uwagę na sposób poruszania się pieszych w miejscach, w których nie ma chodnika oraz na prawidłowe przekraczanie jezdni, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Dzielnicowy zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci podczas kontaktu z obcymi. Największe poruszenie wśród uczniów wywołał temat spotkania z napastliwym psem oraz jak się przed jego agresją prawidłowo chronić. Uczniowie ćwiczyli postawę „żółwika”.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta oraz akcesoria potrzebne mu do pracy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością zasad poruszania się po drogach publicznych.

Dziękujemy za lekcję bezpieczeństwa.

• Narodowe czytanie 2022 r.

Dnia 8 września 2022 r. Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie wspólnie z Panią Grażyną Pisarek zorganizowały spotkanie dla młodzieży z klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Baranowie, które są także uczestnikami Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Czytania 2022 r. pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Młodzież czytała fragmenty „Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowy stempel.