• Edukacja ekologiczna

Dnia 19 maja gościliśmy w nasze szkole przedstawicieli PSZOK w Olsztynie- punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych i Prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Mikołajkach. W trakcie spotkania klasy I – II miały okazję przypomnieć sobie o selektywnej zbiórce odpadów. Mini wykład, quizy, pokazy, działania praktyczne utwierdziły naszych uczniów w przekonaniu, że warto segregować śmieci. Na zakończenie każdy z uczniów za wykonanie zadań otrzymał praktyczne upominki.

Bardzo dziękujemy za zajęcia. Była to bardzo ciekawa edukacja ekologiczna.

• Rekrutacja 2022/2023

Informuję, że zostało przeprowadzone postępowanie uzupełniające dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 Szkoły Podstawowej w Baranowie, dla której organem prowadzącym jest Gmina Mikołajki.

W zakładce „Rekrutacja 2022/2023” podaję do publicznej wiadomości kompletne listy uczniów kandydatów do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Baranowie na rok szkolny 2022/2023.

• "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku"😀

Dnia 11 maja Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki filia w Baranowie zorganizował spotkanie czytelnicze dla dzieci z oddziału przeszklonego Szkoły Podstawowej w Baranowie z panią Bogumiłą Gibowską. 🐘Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach akcji Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku"😀. Uczestnikom spotkania zostało przeczytane opowiadanie Elmer/Słoń w kratkę, 🐘 czytała pani bibliotekarka Iwona Ałaj . Dzieci kolorowały tematyczne słoniowe kolorowanki oraz każdy otrzymał książeczkę,🐘 zakładkę oraz słodycz. Powstała galeria prac.

link do opowiadania: https://youtu.be/ht5UG7uqnf8

--Iwona Ałaj

• Konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III

Dnia 10 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki filia w Baranowie zorganizowała konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Baranowie. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie samodzielnie wybranego wiesza. Jury konkursowe przyznało nagrody i dyplomy w dwóch grupach – klasa I i II. Nagrodzeni zostali:

klasa I

1.Julia Szatkowska

2.Piotr Matulewicz

3.Natan Sałata

wyróżnienie: Aleksander Korsz

klasa II

1.Julka Gałecka

2.Alicja Rabkowska

3.Liwia Bednarczyk

wyróżnienie; Przemysław Komorowski, Mikołaj Iwański

Zwycięzcom serdecznie Gratulujemy

--Iwona Ałaj

• Uroczysty apel

W piątek uczniowie naszej szkoły uczcili zbliżające się święta: rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi. Rozpoczęliśmy od złożenia raportu panu dyrektorowi Wojciechowi Dodzie przez przewodniczącą SU Julię Szymańską. Następnie poczet flagowy wciągnął flagę na maszt przed szkołą i odśpiewaliśmy hymn. Potem uczniowie klasy ósmej wyjaśnili społeczności szkolnej, dlaczego rocznica uchwalenia konstytucji jest tak ważna dla każdego Polaka. Obejrzeliśmy filmy opowiadające o genezie uchwalenia konstytucji.