• Rekrutacja 2022/2023

Informuję, że w dniach 04 - 13 maja 2022 r. zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 Szkoły Podstawowej w Baranowie, dla której organem prowadzącym jest Gmina Mikołajki.

Wnioski rekrutacyjne można pobrać ze szkolnej strony internetowej w zakładce "Rekrutacja 2022/2023" lub w budynku szkoły (. B. Gibowska, sekretariat, dyrektor).

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

Nasza szkoła brała udział w XIII. edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W ramach programu szkoła przeprowadziła zajęcia dla uczniów z tematyki bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami.

Klasa I rozwiązała Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Uczniowie odpowiadali na 12 pytań podsumowujących wiedzę zdobytą w trakcie zajęć.

Z przyjemnością informuję, że wszyscy uczniowie rozwiązali ten test otrzymując pamiątkowy dyplom a szkoła otrzymała CERTYFIKAT potwierdzający udział w programie.

• Preorientacja zawodowa w przedszkolu

„Preorientacja zawodowa w przedszkolu –

wszystko zaczyna się u nas!”

Dnia 17 kwietnia 2022 r. Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki Filia w Baranowie gościła dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Baranowie z panią Bogumiłą Gibowską. Spotkanie odbyło się w ramach preorientacji zawodowej, która ma na celu wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami oraz pobudzanie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień. W utworze Anity Głowińskiej „Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?”, który przeczytała pani bibliotekarka Iwona Ałaj zostały dzieciom przedstawione zawody różnych profesji i ich atrybuty.

• Matematyka po angielsku

Matematyka - królowa nauk, a w naszej szkole to wręcz angielska królowa. To wszystko za sprawą międzyszkolnego konkursu zatytułowanego "Matematyka po angielsku". 27 kwietnia gościliśmy uczniów z pobliskich szkół, którzy zmierzyli się z zadaniami matematycznymi napisanymi w języku angielskim. Poziom był bardzo wysoki, więc gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom:

Bartoszowi Kozdroń - miejsce 1

Magdalenie Nysztal - miejsce 2

Alanowi Trzeciakiewiczowi - miejsce 3

Wielkie brawa 👏👏👏

• Podziękowania za kiermasz!

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w „Kiermaszu”. Dzień 03.04.2022 r. był ozdobiony pracami dotyczącymi Świąt Wielkanocnych. Palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, pieczone baranki, ręcznie zdobione jajka, zajączki, domowe ciasta, prace w 3D i wiele innych inspiracji były ozdobą naszego wdarzenia.

Jak zwykle Rada Rodziców, Rada Parafialna, Sołectwo Baranowo, Szkoła Podstawowa w Baranowie, sympatycy szkoły stanęli na wysokości zadania.

Mamy nadzieję, że taka akcja wpisze się w kalendarz wydarzeń szkoły na następne lata!

DZIĘKUJEMY!

• "Dzień świadomości autyzmu" w naszej szkole

W minioną sobotę (2 kwietnia) obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wczoraj natomiast większość uczniów i nauczycieli przyszło ubranych w niebieskim kolorze. Uczniowie naszej szkoły  wyrazili solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. W szkole odbyły się krótkie prelekcje mające na celu choć częściowe ukazanie tego, z jakimi trudnościami borykają się osoby z autyzmem. Uczniowie klasy siódmej pod opieką p. Marzenny Sieger-Suchockiej wykonali plakaty tematyczne, które zostały umieszczone na korytarzach szkolnych, natomiast uczennice przygotowały niebieskie wstążeczki i balony - symbol autyzmu.

Pamiętajmy o tym, że wielu znanych artystów, muzyków i pisarzy miało autyzm.