Sprawozdania
Aparat SONY wykorzystywany do różnych celów
Wykorzystywany sprzęt w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" doskonale się sprawdza do dokumentowania ciekawych zajęć. Poniżej kilka zdjęć z zajęć techniki. Uczniowie klasy IV realizowali projekt "Pan STOP", a klasa V wykonywała ozdoby choinkowe.
05 grudnia 2024 r.
nauczyciel techniki Wojciech Doda
Uczymy się fotografii korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach projektu
"Laboratoria Przyszłości"
Uczniowie klasy drugiej z wielką przyjemnością spędzają czas na zajęciach koła fotograficznego. Uczą się tam jak dobrze wykonywać zdjęcia, przenosić je na inne nośniki danych. Zdjęcia wykonane aparatem SONY z powodzeniem wykorzystują do tworzenia albumów i filmów za pomocą aplikacji zainstalowanych na laptopie.
26 września 2024 roku
nauczyciel: Julianna Golon
Korzystamy z aparatu fotograficznego SONY zakupionego w ramach projektu
„Laboratoria Przyszłości”
Uczniowie klasy drugiej w czasie zajęć koła fotograficznego wykonali aparatem fotograficznym SONY zakupionym w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” filmy o pracy trzmiela.
24 maja 2024 roku
nauczyciel: Julianna Golon
Album fotograficzny uczniów klasy drugiej
Uczniowie klasy drugiej w ramach zajęć koła fotograficznego wykonali album cyfrowy. Wykorzystali do tego zdjęcia zrobione narzędziami zakupionymi w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” ( aparat fotograficzny, gimbal ręczny, statyw fotograficzny ). Zdjęcia oraz filmy uczniowie wybrali spośród licznie zgromadzonych w ciągu pierwszego semestru roku szkolnego 2023/2024.
19 lutego 2024 r.
nauczyciel Golon Julianna
_______________________________________________________________
Kolejne wykorzystanie zakupów w ramach projektu
„Laboratoria Przyszłości”
Nasi uczniowie w ramach zajęć z techniki realizowali projekt „Pan STOP”. Wychowanie komunikacyjne to jeden z elementów podstawy programowej z techniki w klasie 4. Uczniowie wspomagani narzędziami zakupionymi w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” (drukarka 3D, aparat fotograficzny) zrealizowali takie prace:
11.12.2023 r.
nauczyciel techniki Wojciech Doda
_______________________________________________________________
Zajęcia koła fotograficzno-filmowego
Uczniowie klasy II naszej szkoły na zajęciach koła fotograficzno-filmowego postanowili wykorzystać bazę zdjęć przyrodniczych wykonanych jeszcze w czerwcu bieżącego roku aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci. Korzystając z narzędzi aplikacji Clipchamp zmontowali krótki film dołączając ścieżkę dźwiękową.
23.10.2023 r.
nauczyciel Golon Julianna
_____________________________________________________________________________________
Lekcja informatyki
W klasie 5 był realizowany projekt "Patyczaki w ruchu. Tworzenie prostych animacji" i w klasie 8 "Dokumentacja szkolnej imprezy sportowej". Uzupełnieniem zajęć były wydruki pomocy dydaktycznych na drukarce 3D zakupionej w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci.
08.05.2023 r.
nauczyciel informatyki Wojciech Doda
_____________________________________________________________________________________
Zajęcia koła fotograficznego
Jak poradzili sobie z zadaniem uczestnicy koła fotograficznego możemy ocenić po obejrzeniu filmu. Na zajęciach wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci.
12.04.2023 r.
nauczyciel Golon Julianna
_______________________________________________________________________________________
Zajęcia z techniki
Posumowaniem działu z techniki „Tworzywa sztuczne” były zajęcia związane z wykorzystaniem plastiku (w tym przypadku filamentu) do wydruku 3D użytkowych przedmiotów dnia codziennego. Jedni uczniowie nazwali to klipsem, zawieszką do kluczy, spinką do papieru, zakładką do książki. Wybór filamentu do wydruku był inspirowany kolorami kwiatów zwiastujących wiosnę: żółty- tulipan, zielony- młoda trawa, niebieski- przylaszczka, biały- przebiśnieg. Na zajęciach wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci.
Poniżej fotki naszych prac.
09.03.2023 r.
nauczyciel techniki Wojciech Doda
_______________________________________________________________________________________
Pierwsze filmy w wykonaniu uczniów klasy drugiej
Uczniowie klasy drugiej dokonali montażu filmu pt. "Wirujące płatki" za pomocą edytora video Clipchamp. Film składa się z filmików, które wcześniej uczniowie koła fotograficznego nagrywali na zajęciach dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci Muzyka do filmu została dołączona jako bezpłatna opcja wyboru dźwięku w edytorze video Clipchamp.
06.03.2023 r.
nauczyciel Golon Julianna
_______________________________________________________________________________
Tkanki, komórki, przekroje pionowe i poprzeczne roślin- to wszystko możemy zobaczyć dzięki super nowoczesnemu mikroskopowi z kamerą pozyskanemu w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci24.02.2023 r.
nauczyciel biologii Dorota Wojciechowska
_________________________________________________________________________________
Wydarzenia szkolne uwieczniane aparatem z projektu
Obchody Dnia Edukacji Narodowej, spotkania w bibliotece, pasowanie na przedszkolaka, spotkanie z policjantem, zabawa andrzejkowa, noworoczne spotkanie z seniorami to tylko niektóre wydarzenia, które uwieczniliśmy aparatem Sony Cyber-shot DSC-RX100 III, który szkoła pozyskała z projektu #laboratoriaprzyszlości. Wydarzenia szkolne uwiecznione na fotografiach systematycznie umieszczamy na naszej stronie internetowej.
23.01.2023r
nauczyciel Golon Julianna
_______________________________________________________________________________
Budujemy kompetencje przyszłości u uczniów
Od września 2022 roku dzięki środkom pozyskanym przez naszą szkołę w ramach Laboratorium Przyszłości mogliśmy na zajęciach koła fotograficznego wykorzystać nowoczesny sprzęt fotograficzny. Uczniowie klasy drugiej w ramach zajęć pracowali z aparatem Sony Cyber-shot DSC-RX100 III, gimbalem ręcznym DJI Ronin-S.C., statywem fotograficznym z głowicą kulową i funkcją monopodu. Na zajęciach uczniowie nabywali umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym, gimbalem oraz rozwijali zainteresowania pięknem naszej miejscowości. Efekty pracy uczniów możemy zobaczyć w zakładce koło fotograficzne.
23.01.2023r.
nauczyciel Golon Julianna
_______________________________________________________________________________
A może... na grzyby?
Uczniowie klasy piątej przeprowadzili doswiadczenie i wyhodowali piękne okazy pleśniaka. Pozyskali także zarodniki pieczarki. Dzięki pomocom z projektu #laboratoriaprzyszlości mogliśmy przygotować preparaty i obejrzeć strzępki i zarodniki grzybów pod mikroskopem.20.01.2023 r.
nauczyciel biologii
Dorota Wojciechowska
_______________________________________________________________________________
Wydruk ozdób choinkowych na "Kiermasz bożonarodzeniowy"
Tym razem uczniowie wykorzystując drukarkę 3D podjęli się zadania wydruku ozdób choinkowych (gotowe projekty zaczerpnięte z Internetu). Trochę było "pod górkę"- przyczepność modelu (a raczej jego braku), ustalenie temperatury do przyczepności na platformie, jakość i temperatura filamentu. Ale to mało ważne! Efekty widać na zdjęciach. Resztą zajmą się nauczyciele z edukacji wczesnoszkolnej, by końcowe prace ktoś zabrał do domu na kiermaszu.
20.12.2022 r.
nauczyciel techniki i informatyki
Wojciech Doda
__________________________________________________________________________
3D Autodesk Fusion 360 (Personal- Not for Commercial Use)
Kolejne zajęcia z drukarką 3D. Tym razem nasze pierwsze kroki z profesjonalnym oprogramowaniem 3D Autodesk Fusion 360 (Personal- Not for Commercial Use). Prezentujemy nieudolne, choć autorskie, projekty z wykorzystaniem tekstu. Ciągle się uczymy, eksperymentujemy, by doskonalić nasze poczynania z tym sprzętem i oprogramowaniem!
25.11.2022 r.
nauczyciel techniki i informatyki
Wojciech Doda
Fotki naszych prac:
_____________________________________________________________________________
Sprawozdania z realizacji zajęć z fizyki
Fizyka to nie tylko wkuwanie pojęć, czy wzorów, to nie zawsze rozwiązywanie trudnych zadań. Fizyka to często zdobywanie wiedzy poprzez doświadczanie. Tak też było w środę. Klasa 8 podczas zajęć w praktyczny sposób sprawdzała informacje dotyczące obwodów elektrycznych. Uczniowie sprawdzali, czy teoria jest prawdziwa za pomocą różnych zestawów, zarówno tych używanych wcześniej przez ich rodziców jak i tych najnowszych pozyskanych z projektu Laboratoria Przyszłości. W końcowej części lekcji uczniowie sprawdzili znajomość symboli dotyczących obwodów elektrycznych za pomocą gry dydaktycznej wykonanej przez pana dyrektora.
17.10.2022 r.
Izabela Plewako-Kosiorek
_____________________________________________________________________________
Ruszyły zajęcia z wykorzystaniem sprzętu w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. W naszej szkole lekcje odbywają się w miarę potrzeb, z uwzględnieniem realizacji podstawy programowej. Od roku szkolnego 2022/2023, podczas średnio co najmniej 3 godzin zajęć w każdym tygodniu nauki wykorzystujemy pomoce dydaktyczne zakupione w ramach tego programu.
Pierwsze lekcje informatyki i techniki z wykorzystaniem drukarki 3D odbywają się pod hasłem „Inwazja robotów”. Dzieci i młodzież doświadczają nowych możliwości tych drukarek. 3D to technologia nowa, ciekawa i typowo namacalna. Dzięki tej drukarce uczniowie mogą dotknąć wydruk, wymyśleć historyjki związane z modelami, rozwijając swoją wyobraźnię i kreatywność. W załączeniu fotka obrazująca nasze prace. W tej chwili to tylko wydruk z gotowych szablonów, ale są plany tworzenia nowych modeli.
25.09.2022 r.
nauczyciel techniki i informatyki
mgr inż. Wojciech Doda
Wyrażamy zgodę na posługiwanie się stworzonymi przez nas materiałami programu, w szczególności na publikację materiałów zawierających wizerunek dyrektora szkoły, uczniów oraz nauczycieli w oficjalnych kanałach komunikacji internetowej Laboratoriów Przyszłości.